بزرگم کن پسر، این کوچیکی آزاردهنده‌س

در به در دنبال آدمی می‌گردم اینروزها که بهم بگه معامله‌ی با خدا چطوریاس، در چه رِنجیه، چقدر به‌هم وفادارن، قراره تو این معامله چه سودی به چه کسی برسه؟ پایاپایه؟ یا چی؟

 

دربه‌در دنبال آدمی می‌گردم که تجربه‌ی معامله‌ش با خدا کمتر از من نباشه.

 

این چه معامله‌ای بود که اینهمه کفر نصیبم کرد و اینهمه زجر رو ابلیس‌وار به خوردم داد.

 

من از دنیاش خسته‌م، از آدماش بی‌زارم. از عطوفت گم‌شده‌ش، از قانون بی‌رحم و دنیای بی‌امام و پناهگاه‌ش متنفرم

 

بزرگ نمی‌شم اصلا. اینهمه زجر، ظرفمو بزرگ نمی‌کنه.

 

من دیروز مُردم و زنده شدم اینکه از پسر 9 ساله‌م راه‌حلی شنیدم. دست گذاشته بود روی شونه‌م، اشک‌هامو پاک کرد و گفت "ببین مامان، کتاب کلاس سوم طه هم ابتداش اسم و آدرس می‌خواد. غصه نخور، اگه ما رو ازت گرفتن، باید آدرس درست رو که به من بگن تا اینجا بنویسم، من یواشکی بهت خبر میدم کجاییم. بعد تو بیا ما رو بگیر و ببر"...

 

 

 

/ 6 نظر / 27 بازدید
محدثه

دیدی بعضی وقتها آدم میخواد یکی رو آرووم کنه اما نمیدونه چی باید بهش بگه... الان همون جوری م... اومدم بگم یه کم اروومتر.... خدا خودش حواسش به همه هست ....هر که در این بزم مقربتر است ... اما راستش اینا هیچ کدوم خودم رو آرووم نمیکنه.... دعات میکنم این تنها کاریه که از دستم بر میاد... وقت کردی یه حدیث کسا بخون

مـــینا

خدا حواسش هست. خدا می‌بینه. ... "آروم باش. توکل کن. دست‌های خدا زودتر از دست‌های ما دست به کار میشه."

اعظم

بچه ها تا آخر پيش خودت مي مونم دختر اينقدر جيليز و ويليز نكن.

خاموش

این قانون همون دینیه که بهش معتقدید و ادعا می کنید در حق هیچکس طلمی نکرده...چطور براتون سوال هم پیش نمیاد که چرا باید یک کودک از مادرش جدا بشه؟ کودک در بدترین شرایط هم بدون مادرش دچار صدمه روحی می شه اگه شما اینرو میدونید چطور می پذیرید که قانونی این حق طبیعی رو از یک کودک و در درجه دوم از مادر میگیره؟

رعنا

اين نوشته يعني بچه ها رو ... آره؟ مامان سميه بيا و بگو كه دوقلوها پيش خودتون هستن ...

...

سمیه جان من به این نتیجه رسیدم که معامله هم نباید کرد. باید تحمل کرد و تحمل و هر از گاهی در دل نهیب زد که خدا داره می بینه. فقط همین. نه برای هیچ معامله ای. فقط چون داره می بینه و حواسش هست. چون اگه ته ذهنت حس معامله داشته باشی، ... نمی دونم. شاید آخرش معامله ای هم رخ بده. اما به نظرم معامله گر نباش.